شلخته نوشت

نویسنده شلخته یا نوشته های شلخته، مسئله این است!

هيچ وقت به خودتان ۱۰۰٪ مطمئن نباشيد

یه مدت بود که سرعت کامپیوترم پایین اومده بود و یه کم داشت اذیت می کرد. و از اون جایی که به غیر از عوض کردن ویندوز هیچ کار دیگه ای ( مثلا اضافه کردن رم جدید یا به طور کلی upgrade ) نمی تونم انجام بدم، تصمیم گرفتم که همون یه گزینه موجود رو عملی کنم. چون هر از یه ماه من باید ویندوز عوض کنم و همچنین هاردم هم ظرفیتش کم هست( بسوزه پدر بی پولی)، در نتیجه تمام چیزهایی رو که لازم دارم جمع می کنم روی یه درایو یا می ریزمشون روی یه فلش و بعد بقیه هارد رو فرمت می کنم تا هر چیز نا خواسته ای روی هارد هست پاک بشه. پریروز هم همین کار رو کردم. ولی از اون جایی که اصلا حوصله گشتن دنبال فلش مموری میون این همه آشغال توی اتاق رو نداشتم، تمام چیز های مهم رو ریختم توی درایو G. وقتی میگم تمام چیزهای مهم یعنی تمام چیزهای مهم. مثلا: تمام عکس هایی که طی 2 سال اخیر گرفته بودم، تمام نوشته هام، تمام پروژه های دوران دانشگاه که شاید یه روزی به درد می خورد، کد 15 رقمی انتخاب رشته، پرینت انتخاب رشته، کارنامه، درایور مودم و کارت صدا و .... و خلاصه هر چیزی که شما فکر کنین توی یه کامپیوتر هست و صاحب اون ابو طیاره یه روز به اونها احتیاج پیدا می کنه.

و شروع کردم به نصب ویندروز . اول از همه رفتم توی DOS و شروع کردم به فرمت کردن. تصور بکنین که دستورات DOS رو تند و تند تایپ می کنین و با یک اطمینان خاص در حالی که یه لیوان چای دستتون هست، لم میدید روی صندلی تا اونها اجرا بشه. این وضعیت من بود وقتی که داشتم اون کارا رو می کردم. سرتون رو درد نمی یارم. ویندوز نصب شد و ما خواستیم که برنامه ها و سخت افزار رو نصب کنیم. یا پیغمبر!!!. هیچی نبود. همشو فرمت کرده بودم. وقتی که می خواستم درایو F رو فرمت کنم؛ اشتباهی G رو تایپ کرده بودم و همشون پاک شده بود. می تونم بگم که 5 دقیقه پشت کامپیوتر خشکم زده بود و فقط به مانیتور نگاه میکردم. از این افتضاح تر نمی شد. همش اون صحنه به یادم میومد که داشتم چای می خوردم و بدون اینکه نوشته ها رو بخونم، با اعتماد به نفس کامل فقط Enter رو فشار می دادم.

هر چند که بعدا با یه نرم افزار File Recovery بعضی از عکس ها و فایل ها رو بر گردوندم، ولی باز هم خیلی از چیزهای از اون مهم تر از دستم رفت. و  الان دارم به این فکر می کنم که اگه به اونها احتیاج پیدا بکنم چه خاکی باید بر فرق مبارک بریزم؟

  

نویسنده : علیرضا ; ساعت ۳:۳٧ ‎ب.ظ روز چهارشنبه ٦ تیر ۱۳۸٦