تجارب ۸۶

سلام. سال نو مبارک. امیدوارم تا اینجاش سال خوبی بوده باشه و بعد از این هم عالی باشه.

توی تقریبا این 36 ساعتی که از سال 86 گذشته چند تا تجربه کسب کردم که دلم کشید اینجا بنویسمشون.

1-آزمایش سنجش میزان صمیمیت اقوام

مواد لازم: خاتواده ای که به نحوی بزرگتر باشند و بقیه اعضای فامیل برای عید دیدنی اول به خانه آنها بروند، تعدادی فامیل( ترجیحا 3 یا بیشتر)، شب عید، لوازم پذیرایی

هدف آزمایش:همان نام آزمایش است!

شرح آزمایش: ابتدا سعی کنید که سال جدید تحویل شود. چند ساعتی محل را در حال خود رها کنید تا سال نو کاملا جا بیفتد. سپس لباس نو هاتون را پوشیده و منتظر بمانید تا زنگ در خانه شما به صدا در آید.( اگر از مهمان های خود بخواهید تا همگی همزمان وارد خانه شما شوند نتایج آزمایش دقیق تر خواهد بود). حال پس از عید مبارکی، عملیات پذیرایی را انجام دهید.( در این مرحله توصیه می شود که کوچکترین عضو خانواده یک کمر آهنی برای پذیرایی داشته باشد) پس از این به گروه های  2 یا 3 نفره زنانه یا مردانه یا مختلط به پچ پچ بپردازید تا اینکه کم کم افراد به ساعت های خود نگاه کنند.

اولین کسی که از شما خدا حافظی کرده و از خانه خارج می شود ، او کسیست که هیچ صمیمیتی بین خود و شما احساس نکرده و فقط برای رفع تکلیف به خانه شما آمده است و شما تا سال دیگر همین موقع او را زیارت نخواهید کرد.

دومین گروه کسی است که با شما اندکی صمیمی تر است و لی همچنان... . احتمالادر طول سال او را 2-3 بار خواهید دید.

کسی که بعد از هر بار خداحافظی گروه قبلی و بدرقه آنها تا دم در ، محل قرار گرفتن خود را عوض کرده و به شما نزدیک تر می شود و وقتی که یکی مانده به آخرین گروه از خانه خارج می شود در راه برگشت به پذیرایی می گوید:" بابا همین جا توی هال می شنیم، اینجا راحت تره" او همان کسی(کسانی) است که به شما بسیار نزدیک و صمیمیت بین شما و او در حد عالی است. شما تا آخر سال حد اقل هفته ای 2 بار او را خواهید دید و احتمالا هر روز با او تماس تلفنی بر قرار خواهید کرد.

تذکر: در مهمانی ها سعی شود که حتما افرادی از گروه آخر حضور داشته باشند و گرنه مجبور می شوید که آن مهمانی زجر آور را به سختی تحمل کنید.

2- اگر فکر می کنید که چنانچه به کسی SMS زده و او جواب SMS شما را ندهد، ناراحت شده و به هم میریزید و اون روزتون گ* میشه، اصلا به او SMS نزنید.

3- چنانچه یک فیلم یا موزیک را خیلی دوست دارید( و از قضا آن یک فیلم یا موزیک خاص هست)، هیچ گاه از کسی نخواهید تا با هم آن را ببینید یا گوش کنید حتی اگر آن شخص جزء دسته آخر از تجربه اول باشد. چون احتمال دارد که او از آن خوشش نیاید و حسابی توی ذوق شما بخورد.

/ 1 نظر / 3 بازدید
زهرا منوچهری

سلا م من را می شناسی چند وقتی بود که هيچ سری به وبلاگم نزده بودم ولی وقتی سری زدم با پيام های زيادی روبرو شدم (البته بعضی ها چرت بودند ) را ستی سال نو مبا رک