ANSYS 9.0 دستو العمل فارسی نصب

Ansys.gif 

ANSYS يکی از قويترين نرم افزار های موجود در رشته مهندسی مکانيک است.به دليل اينکه سی دی های موجود در بازار ايران همگی قفل شکسته است ٬ نصب آن نيز با اندک مشکلی روبروست که در اينجا شيوه نصب اين نرم افزار ارزشمند را برای شما توضيح می دهم .اميدوارم که بتوانيد از آن استفاده کنيد.


برای نصب 
ANSYS 9.0 باید در ابتدا یک کارت شبکه ( واقعی یا مجازی ) بر روی سیستم شما نصب باشد. اگر کامپیوتر تان خود دارای کارت شبکه است  به مرحله (2) بروید و در غیر این صورت مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید

1) نصب کارت شبکه:

Start>control panel>Add Hardware

در پنجره باز شده next  را کلیک کنید.

اگر بر روی سیستم شما سخت افزار نصب نشده موجود نباشد , در پنجره باز شده گزینه اول

(yes ,I have already connected the hardware) را انتخاب کنیدو next  را کلیک کنید. در لیست موجود گزینه آخر یعنی  (add a new hardwar device)را انتخاب کنید. در پنجره جدید گزینه دوم (advanced ) را تیک زده و ok کنید. در لیست موجود گزینه (network adapters) را انتخاب و next را کلیک کنید.

در پنجره جدید در قسمت سمت راست (Microsoft loopback adapter) را انتخاب کرده و next  بزنید.تا کارت شکه به صورت مجازی بر روی سیستم شما نصب شود.

2) ایجاد فایل license

از روی سی دی ansys9.0 پوشه CRACK را بر روی هارد دیسک خود کپی کنید. در پوشه کپی شده فایل ansys.dat را به کمکnotepad   باز کنید .در این فایل ما فقط با خط اول آن سر و کار داریم.خط اول آن به شکل زیر است:

SERVER host 000000000000 1055

که عبارات “host” و “000000000000”  آن بایستی با توجه به اطلاعات مربوط به کامپیوتر شما تغییر کند.

بر روی آیکون My computer بر روی desktop خود راست کلیک کرده و گزینهproperties   را انتخاب کنید.در تب دوم از پنجره باز شده (computer name)  تمامی عبارت جلوی full computer name را select کرده و آن را copy کرده و در فایلansys.dat به جای عبارت host ,paste  کنید.

حال از منوی start گزینه run را انتخاب کنید. در پنجره باز شده عبارت cmd را تایپ کرده و ok کنید.

در پنجره باز شده که در فضای DOS می باشد, عبارت ipconfig/all  را تایپ کرده و enter را بزنید.در ذیل عبارت Ethernet adapter local area connection: به دنبال جمله physical address  بگردید که در جلوی آن حروفی مثلا به فرم02-00-4c-4f-4f-50  باشد. حال این اعداد و حروف را به همان ترتیب موجود و بدون خط فاصله بین آنها به جای صفرهای موجود در خط اول فایل ansys.dat وارد کنید.

حال این فایل را save   کنید.و در همان پوشه CRACK  فایل Keygen  را اجرا کنید تا یک فایل به نام license.dat   به حجم 36 kb ساخته شود. به این نکته توجه داشته باشید که حجم آن بایستی حتما

36 kb باشد و در متن آن و در ابتدای سطر ها کلمه error موجود نباشد.

حال یک کپی از این فایل را در جای دیگری از هارد خودpaste   کنید و اسم آن را rename  کرده و مثلا license1.dat   بگذارید.

3) نصب نرم افزار

از سی دی نرم افزارفایل setup.exe را اجرا کنید . تمامی مراحل را همانند نصب یک نرم افزار معمولی ادامه دهید. تا تمامی فایل ها بر روی کامپیوتر شما کپی شود.

بلافاصله پس از نصب , پیغامی در رابطه با ANSYS FLEXlm licensing داده می شود, yes  را کلیک کنید.پس از این نیز سوال دیگری در رابطه با فایل license از شما پرسیده می شود که در مورد آن نیز yes را کلیک کنید. پس از نصبANSYS FLEXlm licensing  , در پنجره باز شده گزینه اول یعنی

 (browse for an existing license file ) را انتخاب کنید و next را بزنید.

در اینجا آدرس اولین license را که ساختید بدهید و okکنید. در اینجا باز هم آدرس یک لایسنس جدید از شما خواسته میشود. حال آدرس license دوم که به اسمlicense1.dat ذخیره کرده بودید بدهید. پس از این نرم افزار نصب راتمام کرده و به شما پیغام اتمام کار را میدهد. حال کامپیوتر خود را restart

/ 1 نظر / 20 بازدید

ما هم نصب کنيم به دردمون می خوره ؟؟؟